window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-DCV6B0ZP8K');

Taruvaik 20g

4,00 

Laos

Taruvaik on mesilaspere jaoks asendamatu aine – taruvaiku taimepungadest tootes hoiavad mesilased tarukeskkonna viirustest ja bakteritest puhtana. Taruvaiku soetades on võimalus kasutada looduse teadmisi samal eesmärgil.

Laos

Tootekood: Propolis Kategooria: Sildid: , , , ,

Kirjeldus

Taruvaik (propolis) on aine, mis valmistatakse mesilaste poolt peamiselt taimede või puude pungadelt saadud vaikainetest. Sõltuvalt taimedest, ilmastikust jm tingimustest vaheldub taruvaigu värv kollakast punaseni, helepruunist tumepruunini. Samadel põhjustel varieerub taruvaigu koostis ning aineosade arv: vaike ja palsameid 50-55%, vaha ja rasvhapped 30-40%, eeterlikke õlisid 8-10%, õietolmu 5-10%, mikroelemente kuni 11% (vitamiine, ensüüme, amiinohappeid, flavonoide). Mesilased kasutavad taruvaiku peamiselt antiseptilistel ja antibiootilistel eesmärkidel – kitivad taruvaiguga pragusid, et kaitsta tarukeskkonda sissetungivate bakterite eest. Sarnasteks eesmärkideks võib taruvaiku kasutada inimene – närides seda või lahustades 80 kraadises alkoholis, mida tilkadena manustada või haavadele määrida. Lahustamine (nt 10g taruvaiku 100 ml 80% alkoholis) võtab veidi aega – lahust tuleb aeg ajalt loksutada kuni taruvaik on lahustunud ning siis kurnata.

Taruvaik säilib kõige paremini jahedas, kuivas ning pimedas õhukindlas pakendis.

Taruvaiku saab tellida iseteenindustarusse, mis asub Tormikadaka talu sissesõidul. Samuti saab ajavahemikul september-mai taruvaiku tellida Tallinnas Nõmmel asuvasse iseteenindustarusse. Taruvaiku toome ka Tallinna ja Tõstamaa osavalla piires kohale tasuta alates 25 eurosest ostusummast. Mujale Eestisse saadame taruvaigu pakiautomaati ja seega lisandub mee hinnale transpordikulu.

Title

Go to Top