window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-DCV6B0ZP8K');

Suurem mesilasvahast küünalde meisterduskomplekt

15,00 

Võta endale üks aeglane hetk ning meisterda ise või koos pere ja sõpradega mesilasvahast küünlaid. Silmailuks ja õdusaks olemiseks ning hinge kosutuseks.

Tootekood: Küünla-meisterdus-suur Kategooria: Sildid: , ,

Kirjeldus

Mesilasvahast küünal on ainus 100% looduslikust, keskkonnasõbralikust ja kohalikust materjalist küünlatoode. Mesilasvaha küünal on põledes mesise vaha aroomiga ning vahale ei ole lisatud muid lõhnaaineid.

Erinevalt parafiinist, mis on nafta tootmise jääkaine, põlevad mesilasvahast küünlad puhtalt ning kirjanduses on välja toodud, et mesilasvaha neutraliseerib põledes õhus olevaid saastaineid, allergeene, tolmuosakesi; teaduslike tõestustega selles vallas veel tegeletakse. Eestis pakutavad soja-, rapsi-, palmi- ja kookosvahast küünlad on imporditud materjalist ja seega suurema keskkonna jalajäljega materjalist.

Selle komplekti vaha on kogutud Pärnumaa tarudest, mis asuvad Kastna rannaniidul, Jäärumetsas ning Nätsi-Võlla raba ääres. Mesilased kasutavad mesilasvaha kärjekannude tegemiseks, mida nad vajavad järglaste üleskasvatamiseks ning õietolmu- ja nektari ladustamiseks. Vahaplaadikesi toodavad ning kärgi ehitavad noored tarumesilased. Mesilaspere toodab vaha kõige enam just pere aktiivse kasvamise ja korje ajal, mais ja juunis, kui vajatakse uusi kärjekanne ning kaanetatakse vahaga meega täidetud kanne.

Mesilasvahast küünla tegemine on lastele mõnus näpuharjutus, millel on ilus tulemus. Küünlaid meisterdades on hea lastele rääkida ka tuleohutusest.

Meisterdamise komplekti kuulub kõik vajalik viie 14 cm kõrguse ja 2 cm diameetriga küünla tegemiseks:

    1. 5 vahaplaati suurusega 14*21 cm
    2. Küünlataht viiele küünlale
    3. Meisterdamisõpetus

Kui küünalt põletad, ole ettevaatlik ja järgi tuleohutuse reegleid. Ära jäta küünalt valveta ja hoia seda süttivatest materjalidest eemal. Kui põletad mitu küünalt korraga, jäta nende vahele vähemalt 10 cm – nii väldid ohtlikku kuumust ja tagad ühtlase põlemise.

Title

Go to Top