window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-DCV6B0ZP8K');

Ranna-, raba- ja metsaõite mesi 500g

6,00 

Laos

Ranna-, raba- ja metsaõite mesi 500 g on korjatud Kastna poolsaarelt, Jäärumetsa metsadest ning Tõhela, Ermistu ja Nätsi-Võlla rabadest.

Tootekood: Aeglane hetk 500 Kategooria: Sildid: , ,

Kirjeldus

Aeglane hetk ranna-, raba- ja metsaõite mesi 500 g on korjatud Kastna poolsaarelt, Jäärumetsa metsadest ning Tõhela, Ermistu ja Nätsi-Võlla rabadest. Kevadine mesi on heledam ja korjatud peamiselt vahtralt, pajult, võilillelt, paakspuult, viljapuudelt. Suvine mesi on tumedam ja korjatud peamiselt ristikult, mustika-, jõhvika- ja vaarikataimedelt, angervaksalt.

500g purk on hea lauale panemiseks perele, kus mee tarbimine on igapäevane.

Mesi meepurgis võib olla kolmes konsistentsis ning valida saab endale sobivama, kas vedela, kristalliseerunud või kreemja mee. Vedel on mesi värskelt vurritamisjärgselt või siis mee pakendamiseks sulatamise tagajärjel, viimane võimaldab mett suurematest säilitusanumatest väiksemasse taarasse ümber panna. Kristalliseerunud olek on Eesti meele iseloomulik, üldiselt kristalliseerub Eesti mesi ühe kuni kolme kuu jooksul, seega vedelana mett eelistades tuleb seda väiksemas koguses osta ja kiiremini tarbida. Kui kiiresti mesi kristalliseerub, sõltub peamiselt sellest, mis taimedelt ja mis vahekorras nektarit mesi sisaldab. Näiteks paakspuu nektar ei kristalliseeru, aga kuna paakspuu nektar pole Eesti tüüpilises polüfloorses mees ainuke, siis kristalliseerub ka paakspuud sisalduv mesi, ainult et pikema perioodi vältel. Samuti sõltub mee kristalliseerumiskiirus hoidmistingimustest, mesi kristalliseerub kõige kiiremini jahedates tingimustes. Kreemjas on mesi pärast mee aeglast segamist spetsiaalses meesegamise masinas. Mee kristalliseerumise perioodil aeglane segamine takistab mee kristalliahelate moodustamist, vähendamata mee kasulikke omadusi. Nii jääb mesi mõnusalt pehme ja hea kasutada.

Mesi on alati kättesaadav iseteenindustarust, mis asub Tormikadaka talu sissesõidul. Samuti saab ajavahemikul september-mai mett tellida Tallinnas Nõmmel asuvasse iseteenindustarusse. Samuti on mee tarne Tallinna ja Tõstamaa osavalla piires tasuta alates 25 eurosest ostusummast. Mujale Eestisse saadame mee pakiautomaati ja seega lisandub mee hinnale transpordikulu.

Title

Go to Top